Kateřina Eislerová - Osobní trenér Pilates - Bosu v Praze

Reference klientůTak koukám, že jsem první chlap, který vzdává hold Katce a to se srdcem plným vděku. Vřele doporučuji cvičení pilates s Katkou. V dubnu jsem měl první vážný problém se zády – měl jsem je zablokované tak, že jsem musel do nemocnice a strávil jsem tam 10 dní na kapačkách. Doktoři mi diagnostikovali vyhřezlou plotýnku (11 milimetrů). Nejpravděpodobnější vyústění mého stavu dle neurologa byla na 90% operace bederní páteře. Dnes po 5 měsících cvičení jsem byl na kontrole u lékaře, který mi na základě magnetické rezonance s úžasem sdělil, že takovéto zlepšení vidí podruhé v životě. Po výhřezu ani stopy. Otázkou je, proč takové zlepšení? Celkově již rok chodím cvičit personální trénink pilates s Katkou a jsem přesvědčen, že je to hlavně její zásluha. Když jsem jel od doktora a nadšeně jí volal tu skvělou novinu, slíbil jsem jí, že pro ni udělám, co bude chtít, stačí, ať si řekne. A ona, ať jí napíšu referenci na její web. Tak tady Katko, jak jsem slíbil, píši svůj příběh a ještě jednou děkuji za vrácenou chuť k aktivnímu životu a ať se ti daří rozvíjet tvojí úžasnou schopnost namotivovat lidi a díky i za tvůj optimismus.
Ivan Vykouk, ivan.vykouk@refi-cz.cz


Pilates jsem začala cvičit - i když ne poprvé - 3 měsíce po prvním porodu, kdy mě tížilo 25 kg nabraných v těhotenství. Nečekala jsem zázraky, věděla jsem, že to bude dřina, ale ten pocit, když odcházíte z hodiny pilates, bych přála snad každému. Kila šla postupně dolů, ale hlavně - poprvé v životě mě nebolely záda, měla jsem pocit, že jsem najednou vyrostla o 10cm. Teď už je ze mě jasný "pilates magor" :-)) Nejde jen o cvičení, ale o životní styl. Pilates cvičím v autě, na procházce s kočárkem, ve frontě u kasy, zkrátka všude. Je to nejen o těle, ale i o zamyšlení se nad sebou samým. Jak říká Katka - Pilates je jen pro chytré lidi !! Nejen , že na hodinách pracují svaly, které ani nevíte, že máte, ale maká i mozek - a to my maminky na mat. dovolené nesmírně oceníme. Mých 25kg z těhotenství je už dávno pryč a i když jsem velký kritik své osoby, myslím, že takovou postavu co mám teď, jsem neměla ani ve 20letech. O tom, že je Katka opravdu PANÍ INSTRUKTORKA s velkým P, se snad nebudu ani zmiňovat. Kdysi jsem byla na její lekci aerobiku a musím říct, že už bych se jí jako zákazník nevrátila. Ale asi po 5 letech jsem přišla na "její" pilates a tam jsem poznala v čem byl problém - Katka se prostě v pilates našla, není to její práce, ale její život. Když vidím to její nadšení, píli a snahu z nás vytřískat to nejlepší, říkám si, že to snad ani není ta drobná ženská.


Pilates jsem začala cvičit před dvěma roky a dnes je pro mě drogou, které se jen tak dobrovolně nevzdám.
Za rok mi bude 60 let. Mám vyhřezlou meziobratlovou ploténku bederní páteře, osteoporozu páteře, v menší míře i kyčlí. Na cvičení jsem začala chodit vzhledem k předcházejícím častým bolestem páteře, ozývajícím se bolestem kyčlí a i vzhledem nejen k psychickým problémům souvisejících s menopauzou. Abych po odchodu svých tří dětí z domu konečně taky udělala něco pro sebe. Po dvou letech cvičení nemám téměř žádné bolesti jak kyčlí, tak i páteře (kromě chřipkového onemocnění, kdy nejslabší části těla dají o sobě vždycky vědět). Instruktorka Katka si k mému potěšení všimla změny ve srovnání páteře. Z cvičení odcházím vždy s dobrou náladou a i za nepřízně počasí si vychutnávám čtvrt hodinovou procházku domů.
Při cvičení Katka klade důraz na správné technické provedení každého cviku s vysvětlením, který sval jak v daném okamžiku pracuje, a to formou jasnou a nezpochybnitelnou. Hodina často tvrdé práce na vlastním těle probíhá v klidném a přátelském duchu, kde nechybí vtip a úsměv na tváři. Pozitivní a optimistický přístup, stejně jako pochvala a poděkování, je nám všem odměnou za poctivě odvedenou práci. Kromě jiného rovné držení těla se pro mě stává samozřejmostí, jakýmsi životním stylem, jakým ostatně Pilates je.
Tímto osobně děkuji Katce za všechno, co mě naučila a za životní sílu, kterou mi ona a Pilates dává. Katka a Pilates je jako Slunce a Živá voda.
S úctou a díky Zuzana Vaňáčková, e-mail: vanackova@seznam.cz.


Jsem senior, myslím, že nejstarší z Katčiných cvičenců. Hledala jsem různě na internetu vhodné cvičení pro moji tělesnou schránku. Netrpím (díky Bohu) žádnou chronickou nemocí, alespoň o žádné nevím, ale chodím ještě do práce a sedím celý den u počítače, určitě mám nadváhu a při cvičení doma jsem se hodně zadýchávala. Moje kamarádka taky pátrala, po nějakém cvičení, ale byla šikovnější než-li já. Od jisté doby jsem jí potkávala vysmátou, spokojenou, její dobrá nálada byla přímo „čitelná“. Důvod byl prostý: našla si kurz pilates. Říkala mi, že jejich lektorka Katka má na ni úžasný vliv už jen když se na ni podívá, že je to fantastický človíček, který přímo srší energií a pozitivním myšlením. Něco takového jsem potřebovala, tak jsem se na další lekci chtěla přihlásit, ale ejhle, bylo obsazeno. Zájem byl veliký, věhlas Katky se roznesl. Moje kamarádka se přimluvila za mne přímo u Katky a ona mne vzala do začátečníků. Slíbila jsem, že ji nezklamu a budu poctivě na cvičení docházet. Tuto část kurzu považuji za velice důležitou, protože Katka velký důraz klade na dýchání a držení těla (v tom máme asi všichni nedostatky). V současné době chodím na rehabilitace (prodělala jsem pásový opar na noze a blok bederní páteře, zůstala bolest a mravenčení v celém chodidle) a sestřička mne chválila, že umím dobře dýchat. Pochlubila jsem se, že chodím na pilates ke Katce a ta nás v první lekci „ničila“ správným dýcháním. Kdo to nevzdal, tomu se to vyplatilo. I já jsem toho příkladem. Po cvičení je mi fajn, Katka z nás skutečně „vytříská“ maximum, ale pro mne je nejdůležitější, že při každém cviku každého z nás osobně kontroluje,zda ho provádíme správně. A to je taky účel, protože doma u videa bych si možná víc ublížila než pomohla. Díky, Katko, měníte působiště, ale jdu za Vámi kamkoliv. Dodáváte mne chuť do života a dělat něco pro sebe. Mne se jen tak nezbavíte…
Marta Bedáňová marta.bedanov@volny.cz


Cvičení pilates mi moc pomáhá proti bolestem zad. Na pilates chodím teprve od ledna 2010 a myslím, že cítím celkem změny na svém těle. Jednak mám pocit, že se během dne více hlídám v držení těla a zároveň si uvědomuju, že mě méně bolí bederní pátěř. A ještě bych ráda napsala chválu na Kačku ( cvičitelku), je bezvadná, vtipně upovídaná a i když nemám porovnání s jinými cvičitelkami, myslím že Kačka ví, co cvičí a rozumí tomu, myslím, že jsem v dobrých rukou :-)
Katka Bucharová, katerina.bucharova@seznam.cz


Co mě dalo cvičení pilates? V první řadě mě naučilo správný postoj těla, což považuji za velmi důležité. Zvýšila se mi pohyblivost kloubů a celkově se cítím pohybově pružnější. Cviky, které pro mě byly zpočátku téměř neproveditelné, nyní zvládám bez větších obtíží. Totéž platí pro mou dceru, která chodí cvičit se mnou. Cvičení nás baví a chodíme rády hlavně díky naší skvělé milé cvičitelce Katce. Těšíme se na další rok a na nové cviky.
Dáša Mrázková, dag.mrazkova@seznam.cz


Já můžu říci, že se mi pilates moc líbí, pomáhá mi jak na bolesti ramenních kloubů, tak na bolesti zad, které mě po celou dobu cvičení zcela přešly. Navíc se po cvičení cítím skvěle. Pomáhá mi to i na zpevnění postavy, které se v mém věku už hůře udržuje, proto to taky každému doporučuji.
Sylva Cestrová, syc@seznam.cz


Začala jsem cvičit asi 4 měsíce po porodu, což bylo v roce 2008. Před tím jsem „hopsala“ aerobik s menšími přestávkami asi 10 let a k tomu jsem tak před 6 lety začala hrát squash. Sice rekreačně, ovšem dost pravidelně. Sečteno, podtrženo – kloubům a zádům se to nelíbilo a protest na sebe nedal dlouho čekat. Vaše cvičení, Katko, pro mne bylo vysvobozením. A to nejen z fyzických problémů. Jsem přesvědčená o tom, že mi pomohlo i po stránce psychické. Nebyla jsem po porodu v úplné psychické pohodě, neboť můj táta poměrně dlouze umíral na rakovinu, do toho starost o mimčo. No, takový začarovaný kruh. Katko, díky vám a vašemu ohleduplnému podání pilates! Moc mne to podrželo a posléze i nakoplo do života.
Jarmila Živná, jarmila.zivna@algon.cz