Kateřina Eislerová - Osobní trenér Pilates - Bosu v Praze

Masáže

DORNOVA METODA

Dornova metoda je jednoduchý manuální způsob, který vám pomůže srovnat rozdílnou délku dolních končetin, řeší mechanické posuny kostí v akutních i chronických stavech.

Autor této metody, Dieter Dorn, našel způsob, jak rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliózy, bolavá ramena, kyčle, kolena atd. Dieter Dorn žije v Německu, kde se tato metoda praktikuje již více než 35 let se skvělými výsledky.

Většinou všechno začíná posunutím kyčelního kloubu, což se projeví rozdílnou délkou dolních končetin. Z toho se pak může vyvinout vybočení pánve, jedna strana křížové kosti se posune dopředu a tím se poruší celá stabilita páteře, ta se časem může projevit jako artróza v kloubu. Celý skelet je na sobě závislý, jeto jako stavebnice, posune-li se jedna část, ostatní na to reagují.

Dornovu metodu účinně aplikuji v těchto případech:

  • bolesti zad
  • výhřezy meziobratlových plotének
  • bolesti hlavy, migrény
  • rozdílná délka dolních končetin
  • bolesti kyčlí
  • brnění dolních i horních končetin
  • tinitus
  • skoliotické držení těla
  • chybné pohybové stereotypy
  • podařilo se mě odbourat i bolesti po zlomenině křížové kosti

BREUSSOVA MASÁŽ

Jde o jemnou manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní bloky. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, k masáži je používán třezalkový olej, který regeneruje.

Metoda pochází od Rudolfa Breusse, rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu, známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině, autora světového bestselleru "Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky".

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej.

Meziobratlovou ploténku si představme jako pružnou destičku sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumící nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu nebo skoku.

S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu.

Breussovu masáž spojuji s Dornovou terapií.

Indikace:
Vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické fyzické a energetické bloky, vyrovnává záda, dbá na správné postavení páteře zmírňuje, svalovou dysbalanci, uvolňuje meziobratlové ploténky.

Kontraindikace:
Masáž je velmi jemná, nejsou známy kontraindikace.

Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.


Indická masáž hlavy (antistresová)

Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši.

Indická masáž hlavy je jedna z nejdostupnějších masáží v přírodní regeneraci, dá se provádět vsedě, bez nároků na prostor či vybavení. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy a člověk se po masáži cítí krásně uvolněně.

Indická masáž hlavy je technika, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory.