Kateřina Eislerová - Osobní trenér Pilates - Bosu v Praze

Reflexní terapie

art

Základy reflexní terapie vycházejí z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky, které odpovídají určitým orgánům nebo oblastem těla, takže i na chodidlech jsou reflexní plošky celého těla. Dalo by se říci, že chodidlo představuje celé lidské tělo. Stejné plošky existují i na rukou, ale nejsou tolik účinné, takže se více zabývám reflexní terapií nohou.

Občas se považuje vlastní provádění masáže za „ obyčejné tlačení rukou nebo prsty“, ale to je závažný omyl. Každý terapeut by měl provádět pohyby volně, plynule a vnímat stav ošetřovaného. Jsou místa, kdy je třeba i trochu přitlačit, ale k tomu je třeba, aby se dotyčný člověk uvolnil a celé tělo i bolestivé místo s volností prodýchal, protože pokud bude v napětí, tělo se neuvolní a tudíž nedojde k uvolnění určité dráhy na jeho těle.

Pokud má člověk nějaké problémy či bolesti s určitou částí těla, je dobré tuto terapii opakovat pravidelně každý týden. Po odeznění těchto problémů stačí jednou za čas. ( podle pocitu).

Samozřejmě, že reflexní terapie není všelék a proto je vhodné tělo otužovat, rozumně se stravovat a také sportovat. Ze své praxe ale vím, že nejdůležitější je psychická pohoda, radost ze života a srdce naplněné láskou.

Lidé si ke mně chodí odpočinout, nechat se hýčkat a načerpat nové síly.

Reflexní terapie ploskou nohy trvá přibližně 50 minut a dotyčný člověk se po ní cítí volnější, veselejší a vnímavější ke svému tělu.Cena:
50 min. - 400,- Kč.