Kateřina Eislerová - Osobní trenér Pilates - Bosu v Praze

Co je Pilates cvičení?

art

I přesto, že Pilatova metoda je stará skoro 100 let, připadá mě, že se stává populární až v poslední době. Myslím, že její úspěch nespočívá jen v tom, že je to "moderní cvičení", ale v pozitivních zkušenostech klientů, kteří toto cvičení vyzkoušeli. Spousta z nich se zbavila bolesti krční, hrudní či bederní páteře, bolesti hlavy, naučili se správně dýchat a v neposlední řadě si zlepšili náladu a určitě i sebevědomí.

Cvičení Pilates je soubor cviků, které se zaměřují na posílení hlubokých zádových a břišních svalů. Při tomto cvičení vycházíme z centra síly – core – což je souhrnné označení pro hluboké svalstvo břicha a zad. Zpevnění těchto svalových skupin zajistí účinný a bezpečný pohyb končetin.

Myslím si, že aby Pilates cvičení mělo správný efekt, je důležité propojit mysl s tělem, je důležité se:

  • koncentrovat na každý pohyb
  • mít pevné centrum
  • správně laterálně dýchat
  • každý pohyb provádět přesně a precizně a koordinovaně

Aniž byste se fyzicky vyčerpali, začnete si uvědomovat vlastní tělo. Postupně začnete hodnotit svůj vhled a mít ze sebe radost, budete se cítit lépe a sebevědoměji. Po zvládnutí těchto základů, začnete s těžšími cviky. Můj názor je, že cvičení jednou týdně nestačí. Je důležité zavést správné držení a nastavení těla do běžného denního režimu. Cestu ke zdravějšímu tělu i duchu Vám zajistí pravidelnost cvičení Pilates, protože trvalé změny přijdou teprve s časem.

Pilates vás naučí žít v souladu se svým tělem!!!